1 września 2016

CZY KŁAMSTWO JEST LEPSZE?

Dlaczego tak bardzo nie chcemy znać prawdy? Dlaczego nie chcemy być ze sobą szczerzy? Dlaczego tak bardzo wolimy żyć w kłamstwie niż poznać może i bolesną i trudną czasami dla nas prawdę? Życie w kłamstwie z pozoru może być lepsze, łatwiejsze, ale tak naprawdę jest wyniszczające... Bardzo wyniszczające. Przyznanie się do prawdy jest ciężkie. Bardzo ciężkie. Ale jest ono kluczem. Kluczem do życia, który otwiera nowe drzwi. Tam, gdzie pojawia się lęk, tam gdzie się boimy zrobić krok na przód, pokonać mury, tam wszystko się rozpoczyna.
 Czy nie lepiej czasami posłuchać głosu swojego serca? Swojej duszy? Tam jest wszystko czego potrzebujemy. Tam jest odpowiedź. Głos serca. Nasza dusza zna prawdę. Wie czego potrzebujemy, zna nasze pragnienia. Warto zaryzykować i posłuchać jej głosu. Tam gdzie przełamujemy nasze lęki, to co nas dusi od środka, tam zaczyna się prawdziwe życie. Życie z prawdą. Bez kłamstwa. Życie w zgodzie z samym sobą.

Bądźmy ze sobą szczerzy
Innych uda nam się okłamać, ale ciągłe oszukiwanie samych siebie nie prowadzi do niczego dobrego, a tylko nas od siebie oddala


                                                                                         
                                                                                           Rdza niszczy żelazo, a kłamstwo duszę     A.Czechow 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram