30 września 2016

WYBACZANIE

Jak bardzo ważne w życiu jest wybaczanie. Nie tylko wybaczanie osobie, która kiedyś nas skrzywdziła, powiedziała coś niemiłego, ale wybaczanie sobie. Jesteśmy jedną z osób, której powinniśmy dawać jak najwięcej dobrych rzeczy,  a często jest zupełnie odwrotnie. Czasami nawet największemu wrogowi jesteśmy w stanie dać więcej zrozumienia i miłości niż samemu sobie.


Wybaczanie innym jest ważne, ale najważniejsza jest umiejętność wybaczenia sobie. Powinniśmy być dla siebie najważniejszą osobą na całym świcie, o którą się troszczymy, dbamy, potrafimy utulić i wybaczyć sobie.  Niestety, często o tym zapominamy i zamiast ogromnej dawki miłości do siebie, zrozumienia, wybaczenia i samoakceptacji, nasz stosunek do samych siebie jest pełen nienawiści. Najważniejszą osobą, od której powinieneś oczekiwać przede wszystkim miłości, zanim inni Cię nią obdarzą jesteś TY sam.

To Ty jesteś ze sobą każdego poranka, każdej nocy, w każdej godzinie i minucie swojego życia. To Ty masz pełną odpowiedzialność za swoje życie, swoje postrzeganie, interpretacje i wszystko inne. Bądź dla siebie dobry. Naucz się sobie wybaczać.

Zamiast krzyczeć na siebie dajmy sobie zrozumienie.

To tu zaczyna się zmiana.Tu jest życie. Wszystko co się wydarzyło ma sens, każde doświadczenie czegoś nas nauczyło. Wcześniej czy później się o tym przekonasz, dlatego zachowaj otwarty umysł, patrz z nadzieją i z pewnością w przyszłość, a wszystko czego pragniesz, wydarzy się. Pozostań tylko otwarty

Jesteś taki jakie są Twoje myśli. Twoje myśli tworzą rzeczywistość, w której żyjesz

Umiejętność wybaczenia jest drogą do wolności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram