1 września 2016

ŻYJESZ CUDZĄ PRAWDĄ?

Dlaczego tak często wydaje nam się, że wiemy najlepiej co jest najlepsze dla drugiej osoby, jak powinno wyglądać jej zachowanie, styl ubierania, wybory, ogólnie życie?

Może najlepszą drogą byłoby pozwolenie słuchać tej osobie głosu własnego serca? Może Twoja droga nie jest drogą tej osoby? Może ta osoba nie chciałaby, żeby jej życie wyglądało tak jak Twoje? Może chciałaby podejmować własne decyzje, zgodne z własną prawdą? Twoje decyzje, wybory, nie są jej wyborami. Dajmy każdemu człowiekowi wolność. Wolność w życiu. Wolność w tym co chce robić, czego nie chce. Daj mu mu po prostu żyć. Oddychać.


Często wydaje nam  się, że to właśnie my dokładnie wiemy jak powinno wyglądać życie drugiej osoby. Z kim powinna się zadawać, z kim powinna być w związku, jakie powinna mieć pasje, co powinna robić w wolnym czasie, jaki kierunek powinna studiować, czy gdzie powinna pracować. Wiemy w zasadzie wszystko co jest dla niej dobre. Tak dobrze przecież znamy jej życie, jej głos serca. Nawet lepiej od niej samej.

 Jakbyśmy znali własny głos serca, własną prawdę to nigdy nie narzucalibyśmy czegoś drugiej osobie, bo wiedzielibyśmy że każdy z nas ma inną drogę i powinien wsłuchiwać się w siebie.

Dobrze jest czasami wyżalić się komuś. I dobrze wysłuchać tej osoby. Ale nie trzeba jej od razu zasypywać milionem porad typu moim zdaniem powinnaś/powinieneś...  Dlaczego? Bo to co jej powiemy nie będzie jej prawdą. Może ona tego nie chce? Owszem, możemy pomóc, może coś zaproponować, zasugerować, a może dzięki naszej podpowiedzi osoba ta wybierze zupełnie co innego niż to co jej podpowiedzieliśmy, ale zgodnego z własną prawdą. Może dzięki naszej podpowiedzi uda jej się wsłuchać w to co podpowiada jej serce, nawet jeśli wybierze coś zupełnie sprzecznego z tym, co my byśmy wybrali. I oto chodzi. Tu zaczyna się życie każdego z nas, gdy wsłuchuje się we własne potrzeby, a nie cudze.

Nigdy nie powinniśmy mówić, co kto powinien zrobić a czego nie powinien. Zrozumienie tego jest bardzo ważne w życiu. Nasza prawda nie jest cudzą prawdą.


Niech każdy zajmie się swoim życiem, odkopywaniem własnej prawdy, słuchaniem własnego głosu serca, słuchaniu swojej duszy. Dopiero wtedy, możemy dawać innym rady jak powinni żyć, bo dopiero wtedy zrozumiemy że każdy z nas ma własną prawdę, własną drogę, i że odpowiedź na każde pytanie kryje się wewnątrz każdej osoby, a nie w naszych moim zdaniem Ty powinnaś/powinieneś...

Dajmy każdemu żyć jak chce, w zgodzie z własnym sercem, z własną duszą. A nie naszą. Bo jeśli wydaje nam się że wiemy najlepiej, co jest dobre dla danej osoby to tak naprawdę sami nie żyjemy w zgodzie z sobą i sami siebie oszukujemy

Mądry człowiek nie powie Ci co powinieneś zrobić. On wie, że odpowiedź jest wewnątrz Ciebie, i że tylko Ty wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie dobre. On pozwoli Ci wsłuchiwać się we własny głos. Może coś sugerować, proponować, aby pomóc Ci odnaleźć to czego szukasz, nawet jeśli będzie to zupełnie sprzeczne z jego wyborami, z jego głosem serca. Ale to właśnie on pozwoli Ci się wsłuchiwać w siebie, a nie mówić co powinieneś a czego nie.

Bądźmy szczerzy sami ze sobą. Żyjmy własną prawdą i pozwólmy innym żyć ich prawdą. Tylko my jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i nie musimy tłumaczyć się innym z naszych wyborów, ani inni nie muszą nam

Zaufaj sobie. Wiesz dużo więcej, niż Ci się wydaje 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram