4 lutego 2018

Ulubieńcy stycznia 2018


I rozpoczął się luty :) Wcześniej jednak, zanim wejdziemy całościowo w nowy miesiąc, chciałabym powrócić na chwilę do poprzedniego i przedstawić Wam "styczniowych ulubieńców".
Kategorii będzie kilka, a umieściłam w nich swoich faworytów (jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi),  którzy w tym miesiącu zasługują na wyróżnienie.1. Youtube."7 metrów pod ziemią" jest jednym z kanałów na Youtube, który odkryłam jakieś 2 miesiące temu. Program ten ma formę wywiadu, odbywającego się na podziemnym parkingu. Prowadzący, czyli Rafał Gębura  to człowiek o dużej empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka, który zaprasza do swojego programu gości pochodzą z naprawdę różnych środowisk, o czym będziecie mogli się przekonać odwiedzając jego kanał.

Wywiady są naprawdę ciekawe. Prowadzący nie boi się przełamywać tematów tabu, a jedną z cenionych i z pewnością zauważalnych rzeczy, jest duża kultura osobista i szacunek do swoich gości. I choć niektóre tematy mogą być dla niektórych odbiorców dosyć kontrowersyjne, zaproszeni goście przedstawiają swój punkt widzenia i to, jak dany temat wygląda naprawdę od kulis.

Chciałabym Wam przedstawić trzy wywiady, które mi się najbardziej spodobały, a jest to:

1. Wywiad z bardzo dzielną, nastoletnią wojowniczką, walczącą z ciężką chorobą - Magdą.
2. Wywiad z ratownikiem medycznym, który opowiada o trudzie swojej pracy, ale także o jej pięknie.
3. Wywiad ze znanym polskim biegaczem Mateuszem Jasińskim, który w programie nie występuje jako trener i biegacz, a jako osoba poddająca się regularnie ceremonii kombo.
Pomijając sam temat wywiadu, Mateusz jest bardzo pozytywnym i świadomym siebie człowiekiem i bardzo fajnie, było obejrzeć z nim wywiad :)

W tym punkcie chciałabym również wspomnieć o kanale "Langusta na Palmie" prowadzonym przez dominikanina Adama Szustaka, a dokładniej chodzi mi o styczniowy Targ Intencji. Przepiękna inicjatywa, w której wzięło udział ponad 6 tysięcy ludzi.

A dla zainteresowanych, w Poznaniu pod koniec lutego odbędą się także rekolekcje z A. Szustakiem :)
  
2. Film.

W ostatnią środę stycznia wybrałam się na film do kina, który chciałam obejrzeć już od dawna - "Cudowny chłopak". Nie chcę zdradzać za dużo, ale zdecydowanie go polecam. Wzruszający, a jednocześnie bardzo radosny, budzący wiele pozytywnych emocji, uczuć i powodujący, że w trakcie filmu i wychodząc z sali kinowej, na twarzy wielokrotnie pojawia się uśmiech :)  Przepiękna historia, wspaniały zamysł filmu i świetnie kwestie po drodze, sprawiają że całość ogląda się naprawdę dobrze i wszystko się ze sobą łączy.
Film jest familijny, dlatego dobrym pomysłem jest obejrzenie go z całą rodziną, bo porusza on wiele spraw dnia codziennego, które są bliskie wielu z nas :)

3. Jedzenie.

Jeśli chodzi o jedzeniowe nowości to w styczniu było ich całkiem sporo, jednak na ten temat poświęcę chyba osobny wpis.
Chciałabym wspomnieć natomiast o jednym produkcie, który jest dostępny w sklepach już od kilku miesięcy, a na zakup których zdecydowałam się dopiero w ostatnim czasie, a są to mianowicie wegańskie krówki. Ich regularna cena to ok. 10 zł i występują one w kilku smakach. Ja zdecydowałam się na zakup tych standardowych, o smaku toffi i jestem mile zaskoczona, bo smakują naprawdę dobrze :) Możecie je dostać w sklepach takich jak np. Żabka, Intermarche, Piotr i Paweł, Rossmann, czy po prostu sklepy ze zdrową żywnością.

4. Wydarzenia.
Styczeń (i luty) był i jest dla mnie głównie miesiącem zaliczeń i egzaminów na studiach. Jednak, co cieszy mnie najbardziej i to fakt, że obecna sesja jest jedną z najbardziej spokojnych w moim życiu.

Wpłynęło na to na pewno kilka czynników, a mianowicie "oswojenie się" już z co półrocznym zdawaniem egzaminów; bardziej regularna nauka i niezostawianie wszystkiego na koniec; ustalenie priorytetów, co jest ważniejsze do wykonania; lepsza organizacja czasu, i na pewno to, że od tego roku akademickiego mam naprawdę super przedmioty, których aż chce się uczyć. W porównaniu z poprzednimi egzaminami, jeśli chodzi o poziom stresu, ta sesja jest dla mnie to naprawdę bajka i chciałabym, żeby kolejne też takie były :))

Oprócz nauki, jednym z fajnych wydarzeń tego miesiąca był Wege Festiwal, o którym pisałam o tutaj :)

5. Osoby.
Osobami, które w jakiś sposób mnie urzekły w styczniu i o których chciałabym wspomnieć jest na pewno Edyta Górniak oraz Michael Jackson.

Twórczością i osobą Edyty Górniak nigdy jakoś szczególnie się nie interesowałam, jednak po obejrzeniu kilku wywiadów z nią, spodobało mi się to, jaką jest pełną ciepła, wrażliwości i dobrej energii osobą. I pomimo ogromnego sukcesu, jaki osiągnęła, nadal jest bardzo skromną kobietą i pełną pokory.


Natomiast jeśli chodzi o Michael'a Jackson'a, to jego postać zawsze mnie w jakiś sposób fascynowała.  Ostatnio, w ramach projektu do wykonania na studiach, wraz z koleżankami przygotowałyśmy na zajęcia właśnie jego przypadek, dzięki czemu mogłam dowiedzieć się o nim trochę więcej.

Dla tych, którzy nie zaznajomili się jeszcze z historią Jackson'a, polecam przeczytać chociażby małą część jego biografii w internecie.  A Szczególnie polecam obejrzeć wywiad na Youtube z Michael'em, przeprowadzony przez Oprah Winfrey.


Historia jego życia jest naprawdę ciekawa, jednak co jest najbardziej przykre to fakt, jak pomimo ogromnej sławy i ludzi, którzy go otaczali, był on bardzo samotnym człowiekiem,
A co daje najbardziej do myślenia (i jest również bardzo obecne w dzisiejszych czasach) jak z upływem lat i wzrostem przechodzonych operacji, radość w jego oczach coraz bardziej malała.

7. Książki.
Dla zainteresowanych szeroko rozumianą duchowością i rozwojem, chciałabym polecić książkę (a właściwie cykl 3 tomów) pt."Rozmowy z Bogiem".
O "cudzie", który się zdarzył się z początkiem stycznia, w związku z tą książką pisałam już na Instagramie oraz w na moim Fanpage.
Niektórych rzeczy nie da się wytłumaczyć na zasadzie rozumu, i to co się zdarzyło dalej uważam to za coś niezwykłego.
<3


8. Programy.
Choć telewizji nie oglądam od kilku ładnych lat, to ostatnio w internecie często zdarza mi się obejrzeć występy młodych uczestników The Voice Kids. Głosy niektórych z nich są naprawdę zachwycające, a pomysł na zorganizowanie takiej edycji bardzo mi się podoba, bo takie programy z udziałem dzieci zawsze wnoszą wiele uśmiechu i pozytywnych emocji, a dorosłym potrafią przypomnieć o tym co najpiękniejsze, czyli dziecięcej radości, szczerości i autentyczności :))

9. "Monitoring" postępów
Z dniem 1 stycznia wprowadziłam w swoje życie coś na wzór notatnika, w którym śledzę i monitoruję swoje postępy w różnych dziedzinach.
Średnio co +/- 10 dni robię takie małe podsumowanie danego miesiąca - tego, co udało mi się zrobić przez ostatnie 10 dni. Miesięcznie wychodzą dwa mniejsze podsumowania i jedno większe, które kończy dany miesiąc :)
Nie zawsze są to jakieś wielkie osiągnięcia. Często są to po prostu małe rzeczy, które zrobiliście i, które chcielibyście zapisać. Chociaż wiadomo, że takie małe drobnostki z czasem prowadzą do tych większych  :)

I to byłoby na tyle :)
A Wy macie jakiś swoich ulubieńców poprzedniego miesiąca? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram